Skip to main content

O Polonia1

Telewizja Polonia1 – pierwsza i obecnie najstarsza, działająca nieprzerwanie polska stacja komercyjna. Prekursor nowego modelu telewizji, który wraz z pojawieniem się na rodzimym rynku w marcu 1993 roku, zrewolucjonizował ówczesną medialną rzeczywistość. Nadawca wyznaczył kierunki, którymi przez lata  podążała telewizja w Polsce. P1 dziś to ponad 30 lat działalności oraz  miejsce w czołówce najbardziej rozpoznawalnych marek medialnych w kraju. Obecnie stacja jest częścią Międzynarodowej Grupy Medialnej Polcast Media Group. W swojej ofercie programowej stawia na różnorodną rozrywkę w interaktywnym wydaniu.

Przez ponad trzy dekady istnienia Polonii1, wraz z otaczającą nas rzeczywistością, przeobrażeniom ulegał telewizyjny rynek. Zmieniały się potrzeby i gusta odbiorców, zmieniała się także nasza Stacja. Nie zmieniło się natomiast to, co było i od samego początku jest dla nas najważniejsze - potrzeby i oczekiwania naszych widzów w zakresie programu. 

Polonia 1 dociera do 68,3% gospodarstw domowych w Polsce tj prawie 9,6 miliona gospodarstw domowych i ponad 25,8 miliona osób.

 

Aktualności

 

K O M U N I K A T

Nadawcy Telewizyjni powołali do życia nową organizację - Związek Pracodawców Ogólnopolskich Mediów Telewizyjnych „MOC TV”

Przedstawiciele Nadawców Telewizyjnych podjęli decyzję o powołaniu do życia nowej  organizacji, której celem jest reprezentowanie interesów wspólnych dla członków związku w zakresie badania konsumpcji mediów, w szczególności mediów telewizyjnych. Prace nad uruchomieniem Związku trwały kilkanaście miesięcy. Jednym z najważniejszych celów Związku, będzie wypracowanie nowego standardu badania mediów.

 

W dniu 17 grudnia w Warszawie odbyło się Zgromadzenie Założycielskie przedstawicieli Nadawców Telewizyjnych, którego celem było powołanie nowej organizacji, reprezentującej wspólne interesy nadawców w zakresie badania konsumpcji mediów, a w szczególności mediów telewizyjnych. Organizacja będzie również zajmowała się wspieraniem, promocją oraz popularyzacją mediów telewizyjnych.

- Ostatnie dwanaście miesięcy to był okres bardzo intensywnej pracy. Od grudnia 2018 roku odbyliśmy z przedstawicielami Nadawców Telewizyjnych co najmniej kilkanaście dużych spotkań, w trakcie których jednocześnie zajmowaliśmy się sprawami formalnymi, związanymi z powołaniem organizacji, jak i kwestią współpracy nad powstaniem nowego „złotego standardu badania mediów”. To był bardzo skomplikowany operacyjnie i logistycznie proces, który zakończył się ogromnym sukcesem – mówi Przemysław Broniszewski z Telewizji Polskiej. 

Do zrzeszenia przystąpiły 23 organizacje:

 1. Telewizja Polska
 2. TVN
 3. Telewizja Polsat
 4. Telewizja Puls
 5. VIMN Poland
 6. ITI Neovision
 7. TV Spektrum
 8. AETN UK
 9. BBC Studios Distribution
 10. Viasat World
 11. Wirtualna Polska Holding
 12. AMC Networks International Broadcasting
 13. TVS
 14. Polcast Italia
 15. Michał Winnicki Entertainment
 16. Telewizja Republika
 17. R.D.F. Entertainment
 18. Fundacja Lux Veritatis
 19. Red Carpet Media Group
 20. ATM Grupa
 21. Kino Polska TV
 22. Astro
 23. Idea4Broadcasting

Jednocześnie w tym samym dniu powołano Radę Nadzorczą. Zgodnie ze statutem Organizacji, trzej najwięksi Nadawcy tj. TVN, TVP i Polsat wskazali po jednym Kandydacie, którzy zasiedli w Radzie Nadzorczej. Z  grona pozostałych Nadawców została wybrana, na drodze głosowania, trzyosobowa Reprezentacja, która w Radzie Nadzorczej będzie działać w imieniu mniejszych Nadawców. 

Przedstawiciele  Nadawców Telewizyjnych, zasiadający w Radzie Nadzorczej „MOC TV”:

 1. Radosław Ziółek – wskazany przez TVN
 2. Przemysław Broniszewski – wskazany przez Telewizję Polską
 3. Norbert Walkiewicz – wskazany przez Telewizję Polsat
 4. Beata Dymacz – zgłoszona przez Telewizję Puls
 5. Dominik Tzimas – zgłoszony przez Idea4Broadcasting
 6. Paweł Kosiacki – zgłoszony przez ATM Grupa

W najbliższym czasie podjęte zostaną prace organizacyjne związku, związane z jego formalnym funkcjonowaniem. Ponadto wspólnie z rynkiem oraz regulatorem będą również prowadzone prace związane z wypracowaniem nowego standardu badania mediów. Pierwszych efektów prac można spodziewać się w pierwszej połowie 2020 roku.

Przewodniczącym Rady Nadzorczej Związku został Radosław Ziółek z TVN, a tymczasową rolę pierwszego Prezesa Zarządu będzie pełnił Przemysław Broniszewski, Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Związku.

 

Rada Nadzorcza MOC TV

Komunikat o błędzie

 • Deprecated function: array_key_exists(): Using array_key_exists() on objects is deprecated. Use isset() or property_exists() instead in Drupal\Core\Controller\ControllerResolver->doGetArguments() (line 139 of core/lib/Drupal/Core/Controller/ControllerResolver.php).
 • Deprecated function: array_key_exists(): Using array_key_exists() on objects is deprecated. Use isset() or property_exists() instead in Drupal\Core\Controller\ControllerResolver->doGetArguments() (line 139 of core/lib/Drupal/Core/Controller/ControllerResolver.php).
cisco dumps