Skip to main content

POKOLENIE MUTANTÓW

mutant x

Ludzie zdolni przejść bez szwanku przez grad kul albo wygenerować własnym ciałem energię mogącą zasilić małe miasteczko lub odczytać najlepiej strzeżone tajemnice i intencje bez wypowiedzenia choćby jednego słowa… To przedstawiciele pokolenia mutantów.

Eksperymenty nad ludzkim genomem wymknęły się spod kontroli i doprowadziły do powstania jednostek obdarzonych nadprzyrodzonymi mocami. Kilkoro z nich pod przewodnictwem człowieka, który przyczynił się do ich powstania, jednak w porę zrozumiał swój błąd, stworzyło grupę, której zadaniem jest ochrona biorących udział w badaniach i zmienionych w nieodwracalny sposób ludzi.

Mutantom grozi niebezpieczeństwo z kilku powodów. Po pierwsze nie zawsze potrafią zapanować nad swoimi nadnaturalnymi mocami, po drugie mogą zostać wykorzystani przez nieodpowiednie środowiska do niebezpiecznych celów, po trzecie ich twórcy bojąc się kompromitacji, chcą ich zlikwidować.

Trwa walka z czasem. Kto pierwszy dotrze do rozsianych po świecie mutantów, ten będzie mógł zdecydować o ich życiu lub śmierci.