sample

Władca zwierząt

Od 18 czerwca nowy serial - Władca zwierząt - w P1!

W mitycznej krainie żył sobie dobry król. W wyniku złego zrządzenia losu jego pierworodny syn Dar tuż po urodzeniu zaginał i został wychowany przez rodzinę prostych ludzi. Mijały lata. Na tronie zasiadł okrutny i podstępny Zad. Złe moce zawładnęły królestwem. Wioska Dara została zniszczona, a jego ukochana Kyra uprowadzona. Jedynie Dar przeżył pogrom. Wkrótce młodzieniec dowiedział się o swoim królewskim rodowodzie. Zrozumiał również, że posiada nadprzyrodzone moce - potrafił porozumiewać się ze zwierzętami i wykorzystywać ich moce. Dar wyruszył na poszukiwania ukochanej. Pragnął również odzyskać królestwo, którego był prawowitym władcą. W pełnej przygód wędrówce towarzyszyły mu zwierzęta: mądry orzeł Szarak, silny i odważny tygrys Ru, oraz sprytne łasice - Kodo i Podo. Dar zyskał również przyjaciela wśród ludzi. Został nim lojalny Tao.

Wspólnie przemierzali legendarne krainy, świat królów i królowych, czarodziejów i czarownic. Ich podróż przepełniała magia i heroizm, a śmierć często zaglądała w oczy.

Zapraszamy!

sample

Przeklęty

Od 6 czerwca zapraszamy na nowy serial "Przeklęty".

Andrei Szykow to były wojskowy, który zostaje ponownie zwerbowany do armii w celu poprowadzenia kilku tajnych misji wywiadowczo-operacyjnych. Szykowa wyróżniają ponadprzeciętne umiejętności bojowe i niezawodna intuicja w walce. Dzięki wyjątkowemu instynktowi, potrafi realizować zadania ze stuprocentową skutecznością. Potrafi wyjść cało z każdej opresji. Wydaje się jednak być “przeklęty”, gdyż na skutek fatum, które nad nim ciąży, osoby w jego otoczeniu tracą życie.

W serialu poruszane są różne wątki polityczne, w tym istnienie prywatnych organizacji wojskowych nieoficjalnie działających przy armii, problematyka wojny na Bałkanach i rozgrywek międzynarodowych w regionie.

Wśród wątków propagandowych możemy dostrzec próbę pokazania Rosji jako kraju – wyzwoliciela. Mimo iż obraz kraju nie jest idealizowany, pojawiają się m.in. wątki dotyczące ingerencji USA w Europie, tajnych więzień CIA, oraz handlu narządami odbywającego się w sąsiedztwie misji pokojowej NATO.

sample

Nowy serial - Królowa miecza - od 21 marca 2017!

Od 21 marca o godz. 20:50 rozpoczyna się emisja serialu Królowa miecza. Serial przedstawia zawiłe historie Królowej miecza, która chce uchronić mściciela przed niesłusznym morderstwem. Zapraszamy do oglądania we wtorki i czwartki!

sample

Piwnice Jukatanu Ogrody Belize - od 13 marca w poniedziałki i środy o godz. 21:50

Od dzisiaj w poniedziałki i środy rozpoczyna się cykl serialu przyrodniczego Piwnice Jukatanu Ogrody Belize. Cykl odcinków ukazuje wyjatkową konstelację największych systemów jaskiniowych na świecie oraz rajski ekosystem karaibskiej rafy koralowej. Zapraszamy do oglądania!

sample

Polonia 1 - Kanał telewizyjny, który stworzył polski fandom mangi i anime

22 stycznia o godz. 17:00 w Łódzkim Domu Kultury (ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź, sala 408) odbędzie się prelekcja, mająca na celu przybliżenie najmłodszemu pokoleniu, fanów mangi i anime fenomenu najciekawszych bajek emitowanych na antenie Polonii 1, m.in.: Yattaman”, „Tygrysia maska”, „Gigi”. Będzie to więc nie tylko podróż po historii japońskiej animacji, lecz także po dziejach polskiego fandomu. Prelekcję wygłosi Łukasz „Shamp” Reczulski.

Zapraszamy na stronę wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1708793906066492/


 

1 2 3 4